Продовольча безпека та нові виклики для аграріїв

16.05.2023

На початку минулого тижня (8 травня) в Вільнюсі відбулась робоча зустріч у віце-міністра сільського господарства Литовської Республіки Донатаса Дудутіса (на фото другий зліва) за участю голови Правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макуха, члена правління форуму, екс.віце-міністра охорони навколишнього середовища Литовської Республіки Відаса Андрікіса, секретаря з економічних питань Посольства України в Литві Ірини Жорняк та одного із керівників компанії з Туреччини Ахмета Аннаєва.

Виходячи із сучасних реалій, пов’язаних з широкомасштабною війною, яку  російська федерація розв’язала проти України, під час цієї робочої зустрічі, акцентувалось на важливості реалізації напрацювань, визначених під час аналогічної робочої  зустрічі, що відбулась 27 січня минулого року в Києві, за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького. Сучасні реалії, коли виникають певні проблеми з постачанням добрив для аграріїв (зокрема України та Литви), експортом сільськогосподарської продукції із України потребують оперативних та іноді не стандартних рішень. 

При цьому було обговорено низку питань, пов’язаних з необхідністю коригування планів дій, задля реалізації, визначеної до ще 24 лютого 2022 року, загальної мети. Враховуючи, обмежені бойовими діями, логістичні можливості переміщення вантажів через морські порти України та пов’язані з війною підвищені ризики ведення бізнесу на певних територіях України, було акцентовано на актуальності розпочати проміжні процеси щодо будівництва нових запланованих виробничих підприємств, зокрема з виробництва добрив та переробки сільськогосподарської продукції, за межами України з подальшим розвитком зазначених виробничих процесів, після закінчення війни, на території України. Було обговорено результати проведених напередодні зустрічей на територіях вільних економічних зон міст Клайпеда та Кедайняй. Розглянуто можливі альтернативні логістичні маршрути як постачання необхідної для виробництва сировини так і переміщення української сільськогосподарської продукції. Визначено важливість активізації розвитку міжнародного співробітництва від берегів Балтійського до східних берегів Каспійського моря та країн Центральної Азії.

       

Важливість розвитку ділових зав’язків та реалізації взаємовигідних спільних міжнародних проектів між країнами Балтійського, Чорноморського та Каспійського регіонів, спрямованих на забезпечення сталого економічного розвитку та  продовольчої безпеки, наступного дня (9 травня) було також обговорено в Варшаві, під час робочої зустрічі з директором департаменту міжнародних відносин Міністерства розвитку та технологій Польщі Олександром Семашко (на фото перший справа) за участю голови Правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макуха, віце-президента Польсько-Української господарської палати Ельжбети Бодіо та представника дирекції компанії з Туреччини Ахмета Аннаєва.