Сучасні технології в суднобудуванні та підтримана ініціатива Туркменістану

11.03.2021

11 березня на базі Херсонської державної морської академії було проведено круглий стіл та тему «Застосування полімерних композитів для підвищення економічної ефективності транспортних засобів як елемент технологічного прориву України». Організатором заходу, крім академії, був Національний інститут стратегічних досліджень. Участь в роботі круглого столу прийняв заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха.

Представники суднобудівельних підприємств та науковці з м.Херсона та м.Миколаїва обговорювали важливість практичного застосування сучасних наукових розробок в суднобудуванні. Науковий парк Херсонської державної морської академії представив результати деяких своїх розробок, за підсумками яких було створено нові композитні матеріали та покриття на їх основі, які можна вважати науковим проривом. Вони вже готові до впровадження на суднобудівельних та судноремонтних заводах з метою підвищення антикорозійних характеристик і зносостійкості технологічного устаткування та протидії корозійному руйнуванню корпусу судна. Крім того, зазначені наукові розробки можна впровадити на підприємствах хімічної, газотранспортної, нафтопереробної, радіолокаційної промисловості та машинобудування.

Під час роботи круглого столу проректором Херсонської державної морської академії Олександром Шумей було зазначено наявну можливість використання міжнародного комунікаційного майданчика Балтійсько-Чорноморського економічного форуму.

VII-й форум, роботу якого було розпочато минулого року, цього року буде продовжено за участю потужної делегації з Туркменістану. Як зазначив, під час свого виступу, заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха,

«Туркменістан активно та цілеспрямовано реалізує, визначену Президентом, шановним Гурбангули Бердимухамедовим, стратегію міжнародного співробітництва, зокрема, ефективно розбудовуючи їх від східних берегів Каспійського моря до берегів Балтійського моря. Під час online конференції, яка відбулась 23 лютого цього року за участю представників Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України та Міністерства фінансів та економіки Туркменістану, серед багатьох слушних та своєчасних пропозицій з боку Туркменістану, було запропоновано розвивати співробітництво між країнами в галузі суднобудування, використовуючи потенціал суднобудівельного заводу «Балкан». Ця ініціатива партнерів з Туркменістану отримала підтримку з боку херсонських суднобудівників, які висловили готовність її предметного обговорення під час продовження роботи VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму. Варто цю ініціативу наших друзів та партнерів з берегів Каспійського моря також підтримати і відповідним розвитком співробітництва в галузі науки та впровадження сучасних наукових розробок, зокрема наукового парку Херсонської державної морської академії».