В Києві вшанували великого сина туркменського народу Махтумкулі Фраґі

27.06.2021

25 червня в місті Київ Посольством Туркменістану в Україні було організовано урочисті заходи, з нагоди святкування Дня робітників культури та мистецтва Туркменістану, а також поезії Махтумкулі Фраґі з покладанням квітів до пам’ятника цьому великому поету, філософу, засновнику туркменської мови та літератури.

Участь в урочистостях покладання квітів прийняли: керівник департаменту Міністерства закордонних справ України, депутати Верховної Ради України та представники Київської міської адміністрації, творчої інтелігенції та бізнесу. На запрошення Надзвичайного та Повноважного Посла Туркменістану в Україні шановного Тойли Атаєва, участь в урочистостях прийняв заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха.

Махтумкулі Фраґі вважається одним із духовних символів Туркменістану та одним із найвідоміших та найбільш шанованих синів туркменського народу у світі. Його поезію перекладено багатьма мовами світу, в тому числі українською. Про велич цієї людини також свідчить той факт, що в Туркменістані вже відбуваються підготовчі заходи до урочистого святкування 300-ї річниці від дня народження Махтумкулі Фраґі, які відбудуться у 2024 році.

Велика любов, повага та шана до цієї великої людини відчувалась як у виступі Посла Туркменістану в Україні так і виступах запрошених гостей.

По закінченню урочистостей з шановним Тойли Атаєвим було предметно обговорено поточні питання підготовки до продовження роботи VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму за участю потужної делегації з братнього Туркменістану та орієнтованого на розвиток спільних міжнародних проектів в різних галузях. Шановний пан Посол та колектив Посольства Туркменістану, зайвий раз продемонстрували системність та ефективність роботи, завдячуючи якій реалізуються визначені стратегічні плани Президента Туркменістану шановного Гурбангули Бердимухамедова, зокрема, активно реалізується стратегічна лінія розвитку партнерства від Каспійських берегів Туркменістану до берегів Балтики де Туркменістан закріплює за собою роль одного із заслужених лідерів. Серед питань, які було обговорено, зокрема:

  • подальший розвиток транспортно-логістичної партнерської мережі;
  • необхідність активізації розпочатої минулого року комунікації між Херсонською державною морською академією та Інститутом телекомунікацій та інформації Туркменістану;
  • практичні кроки, спрямовані на реалізацію підтриманої херсонськими суднобудівельниками ініціативи туркменських колег щодо співробітництва в галузі суднобудування та судноремонту та
  • низка інших ініціатив та спільних проектів.

Окремо було обговорено низку організаційних питань, пов’язаних з карантинними обмеженнями та необхідністю чіткого узгодження та координації спільних дій. При обговоренні деяких технічних питань було долучено до обговорень першого секретаря Посольства Туркменістану в Україні шановного Хусейна Реджепова.