Представники транспортної галузі Узбекистану та Казахстану перебувають з робочим візитом в Литві

29.09.2021

У понеділок (27 вересня), зустріччю в Міністерстві транспорту і комунікацій Литовської Республіки, за участю віце-міністра Юлюса Скачкаускаса та фахівців Міністерства, розпочався візит до Литви представників транспортно-логістичної сфери Узбекистану та Казахстану. Представник Міністерства транспорту Узбекистану Голіб Іргашев, Президент Асоціації транспортників Узбекистану Санжар Пулатов та делегація представників транспортної сфери Казахстану, на чолі з Генеральним директором Союзу транспортників Казахстану "KAZLOGISTICS" Ерланом Абсатовим були ознайомлені з транспортно-логістичними можливостями Литви, здатної забезпечити оптимальні та ефективні рішення по переміщенню вантажів як між чорноморськими портами і морським портом м.Клайпеда (зокрема, завдяки ефективному функціонуванню залізничного контейнерного маршруту "Вікінг"), так і надає можливість організації доставки вантажів практично в будь-яку точку планети. Окремо представники Міністерства транспорту та комунікацій Литовської Республіки відзначили важливість більш активного розвитку співробітництва в питаннях формування оптимальних мультимодальних маршрутів для забезпечення ефективного переміщення вантажів між країнами Балтійського морського басейну і країнами Центральної і Південної Азії, використовуючи можливості морських портів Каспійського моря. Зокрема, литовською стороною було відзначено розвиток комунікації між операторами морського порту Клайпеди та сучасним казахським портом Курик.

Саме казахський порт Курик та АТ «Туркмен Міллі Логістик» (забезпечує ефективне переміщення вантажів через сучасний міжнародний морський порт Туркменістану - Туркменбаші) є базовими партнерами на східних берегах Каспійського моря міжнародного проекту створення коридору ефективного співробітництва від Балтики до країн Центральної та Південної Азії, якій координується міжнародною командою Балтійсько-Чорноморського економічного форуму. В свою чергу, в акваторії Балтійського моря базовими учасниками проекту є партнерська пара морських портів м.Гдиня (Польща) та м.Клайпеда (Литва).

Зустріччю в дирекції морського порту Клайпеди та  знайомством з можливостями порту, фахівці транспортної галузі із Узбекистану та Казахстану розпочали свій другий день візиту до Литви. Гості мали можливість особисто ознайомитись з сучасною інфраструктурою одного із найбільших морських портів на Балтійському морі, який забезпечує ефективну перевалку всіх категорій вантажів, маючи один із найбільших річних вантажообігів серед портів на Балтиці. Від представників дирекції порту гості дізнались і про розвиток партнерства з казахським портом Курик.


В той же день було проведено дистанційну робочу нараду між головою правління KAMINERA GROUP Арунасом Тума та директором з маркетингу та логістики порту Курик Алібеком Утегеновим.

KAMINERA GROUP є не тільки одним із найбільших стивідорів морського порту Клайпеди, маючи в своєму розпорядженні декілька його морських причалів та власні вантажні термінали, але є і одним із найбільших операторів Литви по забезпеченню перевезення вантажів залізничним транспортом. Враховуючи цей факт та фактичні можливості нового, сучасного казахського порту Курик, через який доставка вантажів до Азербайджанських морських портів Баку та Алят, у порівнянні з іншим казахським портом Актау, проходить по більш короткому морському маршруту, витрачаючи на це менше часу, - є всі підстави очікувати, що саме розвиток партнерства між KAMINERA GROUP та портом Курик може стати одними із ефективних драйверів розвитку транспортно-логістичного співробітництва між Балтикою та країнами Центральної та Південної Азії.