Приєднанням до угоди про «сухі порти» ООН, Узбекистан закріплює статус одного із лідерів розвитку транспортно-логістичної галузі регіону

06.10.2021

Інформація, яка надійшла із Узбекистану на адресу Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, відповідно до якої, Президент Узбекистану Шавкат Мерзійоєв підписав Постанову щодо приєднання до міжурядової угоди про «сухі порти» Економічної та соціальної комісії ООН для країн Азії та Тихого океану, свідчить про входження Узбекистану до  складу потужної групи країн, діяльність яких спрямовано на відпрацювання єдиних принципів використання міжнародних логістичних центрів, що допоможе підвищити ефективність перевезення вантажів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. В свою чергу, став учасником цієї угоди, для логістичних комплексів Узбекистану відкривається можливість отримання статусу «сухих портів» міжнародного значення.
Коментуючи цю подію, заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха зазначив: «ця, на перший погляд, «суха» новинна стрічка по факту свідчить про історичну подію, про черговий вагомий крок на шляху сталого розвитку, який впевнено робить Узбекистан, на чолі зі своїм Президентом, шановним Шавкатом Мерзійоєвим. Це не тільки підтвердження статусу одного із законодавців розвитку сталого та ефективного співробітництва в транспортно-логістичній галузі країн Центральної та Південної Азії, не тільки відкриття нових можливостей для Узбекистану, але і потужний меседж для всіх партнерів в азійському регіоні та за його межами щодо нових можливостей розвитку спільних транспортно-логістичних проектів з Узбекистаном. Це зайвий раз свідчить про наявність в Узбекистані потужної команди управлінців, яка своїми своєчасними діями демонструє спроможність визначення пріоритетності дій та рішень, на шляху системного запровадження реформ. Це в першу чергу, заслуга злагоджених та ефективних дій Президента Узбекистану Шавката Мерзійоєва та Уряду Узбекистану. Цим твердженням можна навести практичні підтвердження не тільки із особистого досвіду робочих зустрічей з представниками Уряду Узбекистану, але і по орієнтирам низки міжнародних проектів, зокрема, ініційованих Європейським Союзом. Щодо значних перспектив та наявності стратегічно продуманих планів розвитку транспортно-логістичних можливостей Узбекистану, у мене була наявна можливість зайвий раз переконатись під час робочої зустрічі в Ташкенті з заступником Міністра транспорту Узбекистану Абдусаматом Муміновим. Більш того, налагоджена з ним комунікація дозволяє бути свідком цілеспрямованої та ефективної роботи Міністерства транспорту Узбекистану, яка створює необхідні механізми (в тому числі міжнародні), за для ефективного використання Узбекистаном Віденської програми дій ООН для країн, які не мають виходу до моря. Черговий, суттєвий механізм, в тому числі і для реалізації можливостей цієї Віденської програми ООН, отримав Узбекистан, завдячуючи своєму Президенту Шавкату Мерзійоєву, приєднанням до міжурядової угоди про «сухі порти».
Системність, прогнозованість та ефективність дій Узбекистану в галузі розвитку існуючих та формуванні нових міжнародних мультимодальних транспортно-логістичних маршрутів, стала основою аргументованих тверджень представників міжнародної команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму в Литві Віталіуса Бесакірскаса та Віргіса Якштіса, під час зустрічі минулого тижня в м.Вільнюс з координатором стратегії Європейського Союзу з транспортної політики в регіоні Балтійського моря Альгірдасом Сакаліс. Відповідно до цих обґрунтованих тверджень було обговорено доцільність визначення в Центральній та Південній Азії саме партнерів із Узбекистану, в якості одних із базових орієнтирів та партнерів при реалізації, ініційованого Європейським Союзом,  проекту ePICenter.  Який є масштабним міжнародним проектом, саме в транспортно-логістичній галузі.»