Херсонська школа відсвяткувала День Незалежності Польщі спільно з партнерами із міста Гдиня

11.11.2021

Сьогодні ранок в Херсонській гімназії №16 розпочався з урочистого виконання учнями гімназії гімну Польщі. Таким чином розпочалась низька заходів, присвячена святкуванню 103 річниці відновлення Незалежності Польщі.
Менше року минуло як Херсонська гімназія №16 та школа №26 імені Армії Крайової польського міста Гдині офіційно стали партнерами (16 грудня 2020р.). Незважаючи на певні коригування, які за цей час було внесені карантинними обмеженнями, співпраця зазначених українського та польського загальноосвітніх закладів активно розвивалась, супроводжуючись спільними заходами.
Не було винятком і сьогоднішнє святкування. Заходи в Херсонській гімназії №16 було продовжено відкриттям нового кабінету польської мови та невеличкою інформаційною лекцією про Польщу, яку для учнів ліцею допомогли провести представники Херсонської організації Polonia.


Дотримуючись карантинних обмежень, які зараз діють в Херсоні, заходи проводились у змішаному online – offline режимі.
У другій частині заходів до них, в online режимі, приєднались партнери із Польського міста Гдиня та представники керівництва Балтійсько-Чорноморського економічного форуму:

  • Аліція Байдушевська - директорка школи №26 м.Гдиня;
  • Джоанна Самп-Шульц– викладач іноземної мови школи №26 м.Гдиня;
  • Володимир Макуха – голова Правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму (м.Херсон);
  • Даріуш Киянка – керівник проектів Польща-Україна Балтійсько-Чорноморського економічного форуму (м.Гдиня).

Створений своєрідний відео міст між українським Херсоном та польською Гдинею дозволив не тільки пролунати теплим привітанням польських друзів з Днем відновлення Незалежності Польщі, але і засвідчив значні перспективи розвитку ефективної співпраці між загальноосвітніми навчальними закладами Херсона та Гдині, узгодити поточні спільні плани на найближчу перспективу.
Звертаючись з вітаннями до польських друзів, голова Правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха зокрема зазначив, що «партнерство та співпраця між Херсонською гімназією №16 та школою №26 імені Армії Крайової польського міста Гдині, яке активно розвивається є не тільки прикладом ефективного партнерства але і фундаментом розширення та сталого розвитку співробітництва між підприємствами, організаціями та установами українського міста Херсона та польського міста Гдиня. Прикладом дружби та партнерства, який закладається зі шкільної лави».