Відкриваючи нові можливості для аграріїв України

22.01.2022

За підсумками робочої зустрічі в Міністерстві Аграрної політики та продовольства України

В п’ятницю (21 січня) відбулась робоча зустріч в Міністерстві Аграрної політики та продовольства України за участю першого заступника Міністра Тараса Висоцького (на фото в центрі), державного секретаря Міністерства Віктора Канцурака (перший зліва), голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимира Макухи та представників одного із лідерів виробництва сучасних добрів та нових продуктів для екологічно чистого вирощування різного типу сільськогосподарських культур, провідної компанії BRIMSTONE (м. Ізмір, Туреччина): члена ради директорів Джіхана Хуммадіоглу (перший справа) та відповідального за роботу з Україною Ахмета Аннаєва (другий справа).

Актуальність та важливість цієї робочої зустрічі було пов’язано з низкою причин:

  • Відповідно до констатації Міжнародної Асоціації виробників добрив (IFA), зберігається тренд на світовому ринку мінеральних добрив, пов'язаний із посиленням заходів щодо охорони навколишнього середовища та збалансоване споживання мінеральних добрив у сільському господарстві. У 2019 році було затверджено перші міжнародні правила використання добрив Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), якою активно вивчається вплив добрив на здоров’я людини;  
  • Активізується попит на нові типи добрів, які відповідають вимогам екології програми ООН та міжнародним правилам ФАО, в тому числі спрямованим на вирощування органічної сільськогосподарської продукції;
  • Все гостріше стає питання недопущення деградації ґрунтів. За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), в Україні на поточний момент вже 20% ґрунтів підвержено процесам деградації, а щорічні втрати від цього оцінюються мільярдами гривень.

Саме використання виробничих розробок компанії BRIMSTONE є певними рішеннями зазначених проблем. Зокрема, було привернуто увагу до їхнього нового продукту Brimsol 90, створеного на основі сірки (90% сірки та 10% бентоніту), переважні об’єми якого експортуються в країни Європейського Союзу.

Як було зазначено під час зустрічі, підтриману керівництвом компанії BRIMSTONE ініціативу міжнародної команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму не залишати поза увагою Україну можна розглядати як суттєву інвестицію нових можливостей для українських аграрієв.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, відмітивши важливу комунікаційну роль міжнародного майданчика Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, зазначив, що Міністерством проводиться системна робота, спрямована на сприяння впровадження нових, актуальних розробок аграрної науки, які забезпечують сталий рух у напрямку розвитку вирощування екологічно чистої сільськогосподарської продукції, сприяють збереженню та відновленню якості ґрунтів, при цьому відкривають нові можливості для українських аграріїв по підвищенню врожайності та якості відповідних сільськогосподарських культур.

Представники керівництва турецької компанії  BRIMSTONE, в свою чергу, зазначили, що, спираючись на багаторічний, успішний досвід роботи компанії з партнерами із різних країн по всьому світу, серед своїх пріоритетів, крім неуклінного забезпечення високої якості продукції, завжди визначали відкритість своїх дій та першочерговість створення та збереження довіри між партнерами. Саме виходячи з цих принципів, які є одними із складових їх високого міжнародного авторитету, компанія, після підтримання минулого року заклику не залишати поза увагою Україну, визначила своїми першочерговими кроками сприяти усвідомленим рішенням аграріїв України щодо використання при вирощуванні (в тому числі органічних) сільськогосподарських культур їхнього нового продукту Brimsol 90. З цією метою запропоновано програму його дослідного використання по різним сільськогосподарським культурам (в першу чергу олійним, картоплі та цукровому буряку) з науковим супроводженням. Старт цієї наукової програми підтвердження було покладено під час минулорічного дослідного використання Brimsol 90 Білоцерківським аграрним університетом при вирощувані сої. Отримавши показово позитивні результати, аналогічну роботу наукового підтвердження та наукового супроводу по різним сільськогосподарським культурам планується продовжити Інститутом зрошувального землеробства НААН України та аграрними університетами по регіонах України.

Як було зазначено під час зазначеної робочої зустрічі в Міністерстві, позитивне рішення компанії BRIMSTONE щодо початку активної співпраці з Україною є не тільки черговим практичним кроком у розвитку багатогранного партнерства та активного співробітництва між Україною та Туреччиною, тим паче напередодні підписання договору про вільну торгівлю між цими братніми країнами, але і ще одним вагомим кроком по розбудові мосту співробітництва та укріпленню поясу економічної безпеки від берегів Балтики до країн Центральної Азії. Згадуючи підсумки 15-го саміту країн Організації Економічного Співробітництва (ОЕС), який наприкінці листопада минулого року відбувся в м.Ашхабад, компанію BRIMSTONE можна позиціонувати як ту, яка практично втілює в життя затверджені ОЕС плани на розвиток кооперації між країнами-учасниками та активізацію співробітництва у питаннях забезпечення продовольчої безпеки та подолання голоду в регіоні. Більш того, актуальність прикладу роботи компанії, ефективність роботи якої пов’язано зокрема з представниками бізнесу із Туреччини та Туркменістану, демонструє ефективність коопераційних дій з надійними партнерами із Узбекистану. Зазначене твердження та оптимізм на майбутнє підкреслюють пропозиції програмних дій, які було оголошено Президентом Узбекистану Шавкатом Мерзійоєвим під час Ашхабадського саміту та низкою зустрічей, на початку цього року, між першими особами Туркменістану, Узбекистану, Туреччини.

Як зазначив голова правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха:

«Cпираючись на факт переходу головування у 2022 році в ОЕС до Узбекистану варто бути впевненим, що запропоновані Президентом Узбекистану програмні дії між країнами-учасниками ОЕС будуть активно реалізовуватись. Приймаючи до уваги на одну із ключових ролей Туреччини у сприянні сталому розвитку економічного співробітництва між країнами Європи та Азії, можна констатувати, що важливість подібних проектів у сфері сільського господарства та забезпечення продовольчої безпеки значно зростають. При цьому, спираючись на міжнародну ініціативу України, Литви та Польщі («Люблінський трикутник»), про перші позитивні результати та значні перспективи для її подальшого розвитку, в тому числі, вирощування органічної сільськогосподарської продукції, які відкриває новий продукт турецької компанії BRIMSTONE вже було обговорено телефоном з головою комітету з питань захисту села Сейму Литви Вікторасом Пранцкетісом. Всі ці складові, включно з чіткою та системної роботою яку проводить Міністерство аграрної політики та продовольства України, налаштовують до більш активних спільних дій та дають об’єктивну можливість прогнозувати дуже високі перспективи позитивних результатів. Не випадково міжнародною командою Балтійсько-Чорноморського економічного форуму саме цей напрямок, як додатково цементуючий ефективну співпрацю від берегів Балтики до країн Центральної та Південної Азії, предметно відпрацьовувався та планується до розгляду безпосередньо на майданчиках форуму».

P.S. Заключна частина VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму  планується до проведення наприкінці березня – початку квітня цього року. Від Міністерства аграрної політики та продовольства України, в роботі форуму прийме участь Перший заступник Міністра Тарас Висоцький.