Нові перспективи для Херсона відкрили в румунській Констанці

14.07.2019

Важлива подія для перспективи розвитку Херсона: з 9 по 11 липня в румунському місті Констанца пройшла 8-а конференція Чорноморських морських портів і судноплавства, на якій говорили і про наше місто.
В даному масштабному заході, крім представників причорноморських країн, взяли участь делегати з багатьох, не чорноморських, держав Європи, Азії, представивши географію учасників від Великої Британії до Малайзії.

Це не дивно, так як морський порт Констанца є одним з основних операторів обробки морських вантажів на північних берегах Чорного моря, що демонструє стійку динаміку збільшення вантажообігу. Була на конференції представлена ​​і Україна, в особі всього одного делегата - заступника Голови Правління Балтійсько-Чорноморського Економічного форуму Володимира Макуха.

Як розповів кореспонденту ІА "Херсонці" Володимир Володимирович: «Порт Констанца є одним з основних конкурентів українським Чорноморським портам Одеської області і Миколаєва, при цьому, на прикладі тієї ж делегації з Болгарії, можна показати, що подібні цільові заходи використовують для пошуку додаткових рішень співробітництва, що дозволяють отримати додаткові вантажопотоки для портів своєї країни.

Сам факт предметного обговорення, в дні конференції, перспектив і напрямків руху вантажів між країнами Азії і країнами Європи, в якому брали участь представники з Казахстану, Азербайджану і Грузії, показав різне ставлення в Румунії і в Україні до питань направлення частини даних вантажопотоків через порти своїх країн.

При цьому, приємно, що завдяки системній та послідовній роботі команди Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, в презентаціях, які демонстрували на конференції наші закордонні партнери, на супроводжуваних картографічних малюнках стало з'являтися м.Херсон. Чого раніше, на подібних заходах, не було.

До самого проекту створення та розвитку міжнародного коридору ефективної співпраці, ініційованого українсько-литовською командою Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, триває посилення уваги з боку все нових країн. Не стала винятком і ця конференція на чорноморських берегах Румунії.

Крім предметних переговорів про формат і напрямків співробітництва, пройшло і предметне обговорення входження в проект співпраці між морськими академіями та університетами, що користується великим авторитетом, Морського Університету м.Констанца. Був відпрацьований проект договору про співпрацю між даними університетом і Херсонською Державною Морською Академією.

Як зазначив декан Морського Університету м.Констанца, професор Костел Станка (на фото праворуч), - ректором університету прийняті пропозиції щодо тексту договору херсонських колег, внесені незначні технічні корегування і можна готуватися до його підписання.

Таким чином, Морський Університет Констанци стане черговою партнерською ланкою в коридорі співпраці, який формується Херсонською та Литовською морськими академіями, Морським університетом польського міста Гдиня і Батумською державної морської академією.

Крім того, варто очікувати приєднання найближчим часом до даної партнерської мережі і Морської Академії міста Варна (Болгарія), з представником якої, таким, що відповідає за розвиток міжнародного співробітництва, професором Благовістом Бєлєвим, під час конференції в Констанці, була обговорена дорожня карта організації співпраці з Херсонською та Литовською морськими академіями і приєднання болгарських партнерів до даного проекту.

Вже наприкінці поточного місяця планується відвідання Морської Академії в Варні представником керівництва Херсонської ДМА», - розповів"Херсонцям" Володимир МАКУХА.

сайт «Херсонці»