Херсонська морська академія і Морський університет Гдині - партнери!

16.12.2019

Продовжує зміцнюватися співробітництво між установами, організаціями та підприємствами українського міста Херсон та польського міста Гдиня. Тим самим активно розвивається, ініційований на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, проект створення міжнародного коридору ефективної співпраці. Саме польська Гдиня і литовська Клайпеда є базовими містами даного проекту на південних берегах Балтійського моря.

Сьогодні (16 грудня), підписанням договору про партнерство між Морським університетом м. Гдиня і Херсонською державною морською академією, польська морська альма-матер юридично стала учасником даного проекту в сегменті організації міжнародного співробітництва в сфері вищої освіти. З боку Морського університету м.Гдиня договір підписав ректор цього навчального закладу професор Януш Заребскі, з боку Херсонської державної морської академії ректор академії, професор Василь Чернявський (на фото).

ректор Херсонської морської академії підписує договір

Як розповів кореспонденту ІА «Херсонці» заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха:

«Переговори про приєднання Морського університету м. Гдиня до проекту створення коридору ефективної співпраці та підписанні договору про партнерство з Херсонською державною морською академією почалися ще в перших числах квітня, під час форуму Fracht2019, який проходив в м. Гданськ. Під час того форуму було підписано договір про партнерство з сучасним морським портом м.Гдиня, який став одним з базових портів на Балтиці проекту створення коридору ефективної співпраці. Що стосується створення сегмента коридору з вибудовуванням партнерського ланцюжка морськими академіями і морськими університетами, то успішність розвитку проекту по даному напрямку багато в чому є результатом системної, цілеспрямованої та активної роботи керівництва Херсонської державної морської академії, зокрема її ректора Василя Васильовича Чернявського. Херсонська ДМА, разом з Литовською морською академію (м. Клайпеда), створили базовий фундамент цього проекту, учасниками якого вже стали морські академії і університети м. Варна (Болгарія), м. Констанца (Румунія), м. Батумі (Грузія), Білоруського Науково-дослідного інституту транспорту. І цей партнерський коридор продовжує розширюватися.»

Сайт «Херсонці»