НОВІ ВИКЛИКИ ПОТРЕБУЮТЬ АКТИВНИХ ДІЙ ТА НЕСТАНДАРТНИХ РІШЕНЬ

28.04.2020

З початку поточного року перші шпальти інформаційних ресурсів, практично всіх країн світу, займають повідомлення, пов’язані із заходами боротьби з короновірусом, оголошенням карантинів, закриттям кордонів та негативними наслідками для світової економіки. 

Світ змінюється шаленими темпами. Нові реалії, в яких необхідно вибудовувати нові форми економічного співробітництва, які потребують наповнення новим змістом. 

Нові виклики, з якими зіштовхнувся світ цього року, вимагають активних, спільних дій представників економічного сектору різних країн, представників науки та влади, потребують не стандартних рішень. 

Як розглядати ситуацію з економіками окремих країн та світової економіки в цілому як таку що знаходиться на краю прірви чи навпаки біля відкритого «вікна» нових можливостей? Відповідь на це питання залежить від нас самих, від наших рішень та дій у цих складних умовах, умовах нових реалій нового часу. 

Саме про «вікна» нових можливостей та необхідність спільних, скоординованих дій на Європейсько-Азійському просторі від берегів Балтійського моря до східних берегів Каспію буде йти мова на VII Балтійсько-Чорноморському економічному форумі, який відбудеться цього року в Україні, в м. Херсон.
Велика вірогідність, шо наш форум буде одним з перших міжнародних заходів такого формату, який відбудеться на Європейсько-Азійському просторі після послаблення карантинних заходів та відкриття кордонів. 

Особливість форуму, який готується до проведення, полягає в його міцній фундаментній базі. Цю базу сформовано партнерами форуму, які є основою проекту створення коридору ефективного співробітництва від берегів Балтійського моря до східних берегів Каспію. Ми щиро вдячні всім нашим партнерам за їх активну, спільну з нами, дистанційну роботу щодо напрацювання відкоригованих планів спільних дій та проектів рішень для остаточного обговорення під час проведення форуму. 

Відпрацьовується послідовна логічна модель від наукового обґрунтування, через практичну реалізацію до виконання геополітичної функції. Саме виходячи з цього взаємопов’язаного ланцюга, під час форуму, буде акцентовано увагу на відповідних трьох основних складових:

  • Наші партнери та співорганізатори форуму – Херсонська державна морська академія та науковий парк ХДМА «Інновації морської індустрії», спільно з партнерами з різних країн, готує до обговорення «рецепти» нових підходів у міжнародному співробітництві у галузі вищої освіти, підготовки кадрів та розвитку співробітництва в галузі науки;
  • Спільно з нашими партнерами – керівниками морських портів Балтійського, Чорного та Каспійського морів, керівниками транспортно-логістичних компаній буде обговорено відкориговані плани співробітництва та розвитку нових моделей партнерства як в акваторіях окремого моря так і нових рішень щодо реалізації спільних міжнародних бізнес-проектів, торгівлі та мультимодального переміщення вантажів від східних берегів Каспія до Балтійського моря;
  • Зазначені два базових напрямки передбачено в контексті нових викликів та необхідності напрацювання рецептів щодо створення поясу економічної безпеки, та нових моделей міжнародного співробітництва, спрямованих на забезпечення економічного розвитку.

Почесний Консул Литовської Республіки в м. Херсон,
Голова Правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, 
голова організаційного комітету з підготовки та проведення форуму
Віктор Попов