ПРОГРЕСИВНІ РОЗРОБКИ І РІШЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ ПАРТНЕРІВ ЯК ВАЖЛИВИЙ СЕГМЕНТ УСПІШНОГО РОЗВИТКУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ СПІЛЬНИХ ПРОЕКТІВ

13.05.2020

Агентство Розвитку Померанії, що знаходиться в м. Гданськ, Польща - це організація, створена в 1992 році, яка є одним з ключових партнерів місцевих органів влади Поморського воєводства в забезпеченні регіонального розвитку. Агентство надає доступ підприємствам і установам до фондів ЄС, що сприяють розвитку підприємництва, і здійснює інші проекти, що мають важливе значення для Помор'я.

До функцій Агентства також відносяться:

  • управління капітальними фондами, що інвестують в інноваційні бізнес-проекти;
  • комплексна підтримка інвесторів, яка відіграє важливу роль в економічному просуванні регіону і залученні прямих іноземних інвестицій;
  • надання інформаційних, консультаційних послуг і навчання для сектора малого і середнього бізнесу;
  • реалізація проектів місцевого, національного і міжнародного значення.

У роботі VII Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, який пройде в Україні (м. Херсон) візьме участь представник Агентства Розвитку Померанії Даріуш Кіянка (Департамент Розвитку Підприємництва). Відзначаючи важливість форуму, який готується, Даріуш сказав:

«Успішний проект створення коридору ефективної співпраці, ініційований на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, дав поштовх активному розвитку зв'язків на рівні підприємств, установ, організацій польського міста Гдиня і українського міста Херсон, Поморського воєводства та Херсонської області. Але це тільки перші кроки на шляху тих можливостей, які відкриває цей партнерський проект від Балтики до Каспійського моря.

Морський порт міста Гдиня і Морський університет міста Гдині, які вже є партнерами цього Балтико-Чорноморо-Каспійського проекту, який координується форумом, відкрили «морські ворота» можливостей для партнерів з Європи та Азії для ефективної реалізації перспективних спільних проектів за участю підприємств і організацій Поморського воєводства. При цьому напрямки цієї співпраці можуть і повинні стати більш широкими, де транспортна логістика і співробітництво в сфері науки і освіти можуть виконувати роль сполучних ланок.

Нові виклики, пов'язані з існуючою епідемією і введенням карантину, з якими зіткнулися країни Європи і Азії, вимагають більш активного діалогу і нових спільних рішень. На новий рівень значущості виходить впровадження нових технологій, зокрема тих, які забезпечують можливість дистанційного керування як виробництвами, так і міжнародними економічними проектами. Це стосується різних сфер діяльності від виробництва, надання послуг до організації торгівлі і високотехнологічних рішень. Наприклад, нове значення в цих умовах отримують наукові розробки Поморського Науково-Технологічного Парку в м Гдиня. Ряд його інноваційних розробок, вже впроваджених у багатьох країнах, можуть викликати інтерес і знайти вживання в країнах-партнерах від Балтики до Каспію.

Все це говорить про те, що під час роботи форуму нас чекають предметні діалоги, плідні дискусії щодо спільного вироблення рішень ефективного подолання економічної кризи, яка починається, з метою забезпечення подальшого розвитку як підприємств і організацій-партнерів, так і держав на Балтико-Чорноморо-Каспійському просторі» - зазначив Даріуш Кіянка.