Перспективи створення в Херсоні єдиного логістичного центру, обговорили з Генеральним Консулом Китаю

12 червня 2018 р. в Херсон з офіційним візитом прибула Генеральний Консул Китайської Народної Республіки в Одесі Чжао Сянжун і Консул з торгівлі Фен Цзюань. Свій візит делегація розпочала з наради в офісі Почесного Консульства Литовської Республіки в Херсонській області. Такий графік зустрічей було визначено не випадково. Саме Херсон і Литва виступили ініціаторами створення нового транспортного коридору, що проходить від литовського порту м.Клайпеда на Балтійському морі, через територію Білорусі, Херсонський морський торговельний порт, порт турецького міста Трабзон, територію Грузії і Азербайджану, з виходом до Каспійського порту м.Баку.

Ініційований транспортний коридор, через Каспийські порти Туркменбаши (Туркменістан) і Актау (Казахстан) передбачає можливість виходу на центральний коридор «нового шовкового шляху». В процесі обговорення перспектив розвитку даного коридору і можливості використання потенціалу Херсонського (а можливо і Скадовського) морського порту, було наголошено на важливості реалізації підготовленого фахівцями Литви і України проекту державно-приватного партнерства з модернізації та розвитку Херсонського і Скадовського МТП. Незважаючи на те, що КНР, в основному, акцентує свою увагу на переміщення вантажів через морські порти Одеської області, запропонована модель співпраці та розвитку транспортного коридору через порт Херсона була відзначена як цікава і актуальна. Актуальність даного проекту пов'язана, в першу чергу, не з обсягами передбачуваних до переміщення вантажів (Херсонський МТП, маючи досить малі глибини, не може конкурувати ні з портами Одеської області ні з Миколаєвом), а з запропонованою формулою організації широкомасштабного співробітництва. Додатковим фактором «ЗА» була відзначена і передбачувана процедура спільної участі, при якій, беручи на себе більшу частину ризиків і інвестиційних вкладень, офіційним ініціатором проекту виступає, українське підприємство ГК «Содружество». Підприємства, всі акціонери якого є громадянами України і проживають в Херсоні. ГК «Содружество», що має високу репутацію і авторитет, в тому числі у зарубіжних партнерів, стає гарантом і основним «магнітом» для підприємств з Литви, Туреччини, Грузії, інших країн, які заявили про готовність спільної його реалізації. Дана формула позитивно була відзначена і китайською стороною.

Сторони, в процесі проведених переговорів, підтвердили перспективність проекту, домовилися про спільну підготовку фундаменту для створення в Херсоні (з початком реалізації проекту по порту) єдиного, міжнародного логістичного центру з можливою участю в ньому і представників Китаю.