V Балтійсько-Чорноморський економічний форум відбувся в Клайпеді

26.10.2018

Завдячуючи меру Клайпеди Вітаутасу Грубляускасу та його команді, вже традиційнним стало проведення Балтійсько-Чорноморського економічного форуму в українському місті Херсон та литовському місті Клайпеда. Але найголовніше, що такий географічний формат значно підняв ефективність його робот та ефективність реалізації спільних рішень і програм, які було прийнято під час проведення форумів.

Для участі в роботі форуму, який проходив на протязі двох днів (25 та 26 жовтня 2018 р.), прибули представники бізнесу, науки та спорту не тільки з країн Балтії та України, але і з Англії, Шотландії, Австрії, Германии, Туреччини та інших країн. Було зазначено, що спільна робота на майданчиках форуму легла в основу ініціативи  створення міжнародного коридору багатостороннього співробітництва, який від Клайпеди через Херсон вже розширився підтримкою та приєднанням партнерів в турецькому місті Трабзон, Грузії, Азербайджані, вийшовши до кордонів Каспійського моря в Туркменістані.

Враховуючи той факт, що Клайпеда в поточному році була оголошена спортивною столицею Литви, значний сегмент уваги було приділено питанням взаємозв’язку економіки та спорта. Участь в роботі форуму керівників спортивних федерацій, професійних клубів, Литовських університетів та університетів країн західної Європи констатували дуже високий рівень заходу. Пряму відеотрансляцію форуму здійснювало одне з провідних інформаційних агенцій в країнах Балтії. У доповіді Стівена Студда (Великобританія) були розглянуті підсумки дослідження проекту Ал’янсу Європейського союзу зі спорту та фізичній активності. Свен Реппенинг (Німеччина) поділився підсумками досліджень, пов’язаних з потенціалом спорта в регіональному развитку. Підчас обговорень була відзначена важливість наданої інформації, яка роскриває тенденції розвитку не тільки професійного спорту але і організації роботи по залученню різних вікових категорій жителів до масового заняття спортом, стимулювання здорового способу життя. Відмічені тенденції затребуваності в об'єктах спортивної інфраструктури дають чітке розуміння доцільності визначення напрямків розвитку, при підготовці муніципальних програм, забезпечують оптимізацію витрат бюджетних коштів. Наприклад, було визначено маркери, які визначають можливість визначення пріоритета при прийнятті рішень між будівництвом критих спортивних комплексів та організацією місць для заняття спортом в парках та скверах.

Представник морського порту турецького міста Трабзон Угур Ероглу продемонстрував на прикладах досвід еффективного співробітництва морського порту м.Трабзон (є каталізатором ефективного соціально-економічного розвитку региону Трабзон) з футбольним клубом «Трабзонспор», а побудованний в місті сучасний стадіон, який відповідає критеріям УЄФА, мож стати одним із зразків під час обрання проекту будівництва сучасної футбольної арени в м. Клайпеда.

Форум закріплює за собою статус геополітично важливого майданчику для стимулювання багатостороннього співробітництва між країнами Балтійського та Чорноморського морських басейнів.

VI Балтійсько-Чорноморський економічний форум планується провести в 2019 році в Турецькому місті Трабзон.