Херсон і Гдиня: курс на зближення

14.10.2019

У польському місті Гдиня 11 жовтня пройшов Форум економічний морський. Це захід, який щорічно проводиться на берегах Балтики в досить молодому, портовому місті Гдиня, який активно розвивається. Форум, який є одним з найавторитетніших заходів подібного плану на півночі Польщі, збирає кілька сотень делегатів з різних міст і країн.

зустріч у мерії Гдині - meeting at the city hall of Gdynia

В цьому році в роботі форуму взяв участь заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха (на фото перший ліворуч). Ось що він розповів кореспонденту ІА "Херсонці":

«Якщо говорити про сам Форум економічний морський, то це щорічний, дуже добре організований захід, на якому розглядаються актуальні і дуже важливі питання розвитку економіки, портової сфери і логістики, стратегічного розвитку та багато іншого. Сам рівень учасників вже характеризує дуже високий рівень даного форуму. День проведення форуму був дуже насиченим і супроводжувався цілим рядом дуже важливих зустрічей, в процесі яких розглядався хід реалізації спільних проектів, ініційованих нами, спільно з нашими друзями і партнерами з м.Гдиня, обговорювалися плани на найближчу перспективу.
Окремим сегментом можна виділити зустрічі з представниками керівництва сучасного морського порту м. Гдиня. Цей порт є одним з базових портів, які приймають участь, в ініційованих на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, проектів створення коридору ефективного співробітництва та єдиного логістичного центру «Global Multimodal Logistics». Порт Гдиня можна по праву вважати одним з орієнтирів сучасного розвитку портової галузі. Він приділяє особливу увагу екології та вважається «зеленим» портом, ефективно використовує сучасні програмні продукти для організації та оптимізації своєї роботи. З нашими друзями з керівництва порту ми предметно обговорили хід розвитку наших спільних проектів, що зв'язують партнерів від берегів Балтики до східних берегів Каспійського моря, скоригували наші плани на найближчу перспективу, які передбачають нашу активну комунікацію.

Предметною та тривалою була наша зустріч з Президентом (мером) міста Гдиня паном Войцехом Щурек (на фото другий праворуч) і першим віце-президентом міста Гдиня пані Катаржиною Гружечка-Спічала (на фото друга зліва). Разом з Консулом України в м. Гданськ Львом Захарчишиним (на фото перший праворуч), який активно допомагає нам в комунікації і організації ефективної реалізації спільних проектів і програм між підприємствами і організаціями Херсона і Херсонщини, міста Гдиня і Поморського воєводства. Впродовж години ми з паном Президентом і пані віце-Президентом Гдині обговорили як важливість реалізованих спільно з морським портом м. Гдиня проектів так і консолідуючі перспективи процесу співпраці, яка починається між Херсонською державною морською академією і Морським університетом міста Гдиня. Обговорили перспективи ініціювання та реалізації спільних бізнес-проектів між підприємствами Херсонщини і м. Гдиня. Особливу увагу було приділено ініціативі партнерства між загальноосвітніми школами міста Херсона та м.Гдиня. Пан Войцех Щурек зазначив цю ініціативу як дуже важливу не тільки для поглиблення дружби і співробітництва між Україною і Польщею але і дуже важливою в плані виховної роботи зі шкільною молоддю, розвитку нових комунікаційних зв'язків і стимулювання прямого спілкування між учнями шкіл Херсона та Гдині. Подібні партнерства, які закладаються на рівні загальноосвітніх шкіл, повинні зіграти особливу роль у розвитку міждержавного співробітництва. У Гдині є досвід співпраці шкіл з великими бізнес-корпораціями, такими, наприклад, як Microsoft. Але ідея співпраці між школою Гдині і школою Херсона - це ініціатива нового рівня, яка може і повинна стати ефективною для обох сторін. З огляду на те, що в Херсоні є школи в яких викладають польську мову - це може полегшити стартове налагодження комунікацій при організації співпраці. При цьому пан Президент Гдині зазначив, що він постарається вивчити і опрацювати дану ініціативу в Гдині, сам запропонувавши взяти на себк вивчення можливості організації в якійсь зі шкіл Гдині, хоча б поки на факультативному рівні, вивчення української мови. До того ж в Гдині також є українська діаспора. Подібні комунікації допоможуть учням школи Херсона більш ефективно і якісно вивчити польську мову а учням школи міста Гдині аналогічно вивчити українську мову. Особливу увагу, під час зустрічі з першими особами міста Гдині, було приділено доцільності об'єднання можливостей і зусиль між нашими двома форумами - Балтійсько-Чорноморського економічного форуму та Форуму економічного морського м.Гдині, зміцнивши базову платформу співпраці Польща-Литва-Україна.

Варто особливо відзначити, що комунікація і ініційовані партнерства та співпраця між Херсоном і Гдинею, Херсонщиною та Поморським воєводством, ефективно розвиваються завдяки активній в цьому участі і допомозі Консула України в Гданську Льва Захарчишина та Генерального Консула Польщі в Одесі пана Анджея Шмідтке».

Сайт «Херсонці»