Клайпеда і Херсон - партнерство зі шкільної лави

10.12.2019

Сьогодні (10 грудня) відбулася історична подія в історії українського Херсона та литовської Клайпеди. Подія, яка стала черговою сходинкою розвитку співпраці між Литвою і Україною.

між Херсонською спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови та гімназією «Айтварас» міста Клайпеда було підписано договір про партнерство

Під час організованого відео зв'язку між Херсонською спеціалізованою школою І‑ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови та гімназією «Айтварас» міста Клайпеда між ними було підписано договір про партнерство. Якщо литовські колеги вже мають багатий досвід міжнародної співпраці, будучи партнерами шкіл з 15 країн Європи, то для Херсона та ЗОШ №52 це перший досвід.

відеоконференція між Херсонською спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови та гімназією «Айтварас» міста Клайпеда

Свідками підписання цього договору в прямому ефірі та учасниками відеоконференції з литовської сторони були директор гімназії «Айтварас» Ірина Федорова (на фото друга зліва), викладачі гімназії, Президент гімназії (від учнів) і член правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Артурас Шульцас. З української сторони, крім директора школи Людмили Шалаєвої, учнів, викладачів і представників батьківського комітету, учасниками цієї історичної події стали проректор з міжнародних зв'язків Херсонського державного університету Оксана Лаврикова і декан університету Артем Петрик, проректор з навчально-виховної роботи Херсонської державної морської академії Олександр Шумей, директор наукового парку «Інновації морської індустрії» Херсонської ДМА, професор, доктор наук Альона Лещенко, заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха, члени правління форуму Сергій Орєхов і Павло Александров, один з постійних членів організаційного комітету форуму від Херсонської міської ради Станіслав Трошин.

у школі №52 під час відео зв'язку між Херсонською спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови та гімназією «Айтварас» міста Клайпеда

Як розповів кореспонденту ІА «Херсонці» член правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Сергій Орєхов (на фото крайній зліва):

«Підписання договору про співпрацю між загальноосвітніми навчальними закладами Херсона і Клайпеди не тільки відкриває нові перспективи розвитку багатостороннього співробітництва між нашими містами але і створює унікальні можливості спілкування, взаємного розвитку, нових знайомств для учнів Херсонської школи №52. Сам формат заходу дозволив учням, викладачам і директорам навчальних закладів-партнерів познайомитися один з одним, обговорити перші кроки розвитку партнерства. За підсумками можна констатувати, що дане партнерство буде успішним і довготривалим».

Зі свого боку заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха додав, що

«Команда форуму продовжує активно розвивати проект створення міжнародного коридору ефективної співпраці, де пріоритет віддається стимулюванню створення горизонтальних зв'язків між установами, організаціями, підприємствами міст, областей і країн-партнерів. Сьогоднішня подія має свою особливість. Вищі навчальні заклади Херсона і Клайпеди, співпраця між якими розвивається досить успішно, створять єдину партнерську зв'язку з Херсонською ЗОШ №52 і Клайпедської гімназією «Айтварас». Пріоритетом в даній зв'язці будуть саме учні загальноосвітніх шкіл, які навчаючись в школах будуть мати можливість бачити перспективи свого подальшого навчання і зробити усвідомлений вибір здобуття вищої освіти. Крім того, враховуючи партнерські програми між Херсонськими і Клайпедський морськими академіями та університетами які спрямовані на відпрацювання та узгодження спільних освітніх програм, поетапного навчання в Херсоні і Клайпеді та ініціюванням можливості отримання подвійних дипломів (українського і литовського), учні херсонської школи і Клайпедської гімназії, знайомлячись, спілкуючись, беручи участь в спільних проектах будуть більш адаптовані до продовження навчання в партнерських ВНЗ‑ах»

Сайт «Херсонці»