Школи Херсона та Гданська відкрили нову сторінку в історії дружби України і Польщі

20.02.2020

Сьогодні Херсонська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №57 приймала високих гостей з України та Польщі. В урочистій обстановці було проведено процедуру підписання договору про співпрацю також зі школою №57 але польського міста Гданська.

З нагоди цієї історичної події в Херсонську школу прибув Генеральний Консул Польщі в Одесі Анджей Шмідтке (на фото в першому ряду, перший зліва), секретар Генерального Консульства Ельжбета Маршалек (на фото друга зліва), депутат Херсонської міської ради Євген Назарян, начальниця шкільного відділу управління освіти Херсонської міської ради Світлана Омельчук, професор Херсонської державної морської академії Альона Лещенко, представники польської громади Polonia в Херсоні, заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха і член правління форуму Сергій Орєхов.

Через організований відео міст з Гданськом, в Польщі в урочистому заході взяли участь віце-президент (віце-мер) міста Гданськ Петро Ковальчук (на фото четвертий зліва), Консул України в місті Гданськ Лев Захарчишин (на фото третій справа), директора ряду шкіл міста Гданська.

З української сторони договір підписала директор школи №57 м. Херсон Олена Гаврилюк, з польської директор школи №57 м. Гданськ Анна Лістевнік.

Крім самої процедури підписання договору, учні херсонської і польської шкіл подарували один одному творчі номери, при цьому в Херсоні звучала польська мова а в Польщі українська. Учні херсонської школи отримали можливість поспілкуватися і задати питання своїм новим друзям в Польщі.

Дане співробітництво між херсонської школою і школою польського міста Гданськ, стало черговим містком у створенні коридору ефективної співпраці, ініційованого на майданчиках Балтійсько-Чорноморського економічного форуму.

Як розповів кореспонденту ІА «Херсонці» член правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Сергій Орєхов:

«Сьогоднішній захід став черговою сходинкою зміцнення і розвитку дружби і співпраці між установами, організаціями та підприємствами Херсонської області та Поморського воєводства. Для дітей, які навчаються в Херсонській школі №57 та вчителів школи відкриваються нові можливості».

Заступник голови правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха додав:

«Сьогоднішній старт співпраці між школами №57 Херсона та Гданська відкриває нову сторінку в історії дружби і співробітництва між братніми країнами Україною і Польщею. У Херсонській школі українські діти з 5-го класу вивчають польську мову а в польській школі в початкових класах польські діти, в тому числі ті, що не мають ніякого відношення до української діаспори, вивчають українську мову. У наших країн дуже багато спільного в культурі а подібна співпраця і знання мови і культури братньої країни подібні дружні узи зміцнюють», - впевнений Володимир Макуха.

Сайт «Херсонці»