Клайпедський приклад для Херсона: шлях від презентації на Балтійсько-Чорноморському економічному форумі до початку ефективного виробництва електробусів
Приклад для Херсона - це реальний шлях від презентації на Балтійсько-Чорноморському економічному форумі до початку ефективного виробництва електробусів.
У травні 2017 року, під час проведення в литовському місті Клайпеда Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, було презентовано проект організації виробництва електричних автобусів. А вже в травні 2019 року перший електробус вийшов за стіни підприємства.
Що б отримати більше інформації про цей проект, який ефективно реалізується, кореспондент ІА "Херсонці" звернувся до члена правління Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Сергія Орєхова, ось що він розповів:
«Місто Клайпеда є одним з домашніх міст для нашого Балтійсько-Чорноморського економічного форуму. Однією з базових тем, які були розглянуті в травні 2017 року під час проведення нашого форуму в м.Клайпеда, було питання підготовки та реалізації стратегії розвитку міста. Варто відзначити, що стратегічний план розвитку є базовим і основним документом для мерії Клайпеди. До слова, для участі в згаданому розгляді питань стратегічного планування, для участі в роботі форуму в Балтійську перлину Литви приїхали фахівці світового рівня з різних країн Європи і Світу, в тому числі, наприклад, авторитетний фахівець з Нью-Йорка.
Значні акценти було зроблено на стратегії розвитку міста Клайпеда. В якості одного із стратегічних проектів, був представлений проект запланованого спільного виробництва в Клайпеді електробусів. Мерія Клайпеди особливу увагу приділяє питанням екології.
Якщо казати про міський громадський транспорт, то і в цьому сегменті Клайпеда є одним з лідерів в Литві по реалізації «зелених» технологій. Зі 120 автобусів місцевого парку 60% вже працює на зрідженому газі, який вважається найбільш екологічно чистим з усіх традиційних забруднювачів навколишнього простору. Клайпеда намагається повністю прибрати з міста транспорт, що працює на дизельному паливі, стаючи в один ряд з такими містами як Лондон, Осло, Париж, Берлін, Рим, які прийняли рішення вже до 2025 року повністю відмовитися від автобусів, які працюють на дизельному паливі.
Що стосується електробусів Dancer (на фото), випуск яких в Клайпеді почався в травні минулого року, то це продукт спільного німецько-литовського підприємства. Це 12‑ти метровий автобус на 92 пасажира, створений і зібраний інженерами і робітниками, згаданого вище, литовсько-німецького підприємства Vejo projektai в бізнес-інкубаторі Клайпедського університету.
В основу конструкції Dancer закладені ходові частини німецького виробника ZF і рульової системи Bosch. За своїми параметрами він прекрасно виглядає навіть на тлі європейських зразків, зокрема, за своєю вагою цей ЕБ на 20‑30% легше, ніж у конкурентів в аналогічній категорії. Це досягнуто за рахунок використання композитних матеріалів і зменшення габаритів блоку батареї. Тривалість заправки всього 5-10 хвилин, а пробіг можливий до сотні кілометрів. При цьому виробники беруть на себе гарантійне обслуговування терміном на 12 років.
Електробуси Dancer будуть одним з інструментів амбітної, стратегічної програми мерії Клайпеди, в результаті реалізації якої, планується до 2030 року повністю «вичистити» центральну частину міста від «брудного» транспорту».
сайт «Херсонці»